Rehabilitacja

Oferujemy obszerną gamę zabiegów relaksacyjnych oraz poprawiających motoryczność całego organizmu.

Nasi specjaliści pomogą także w powrocie do zdrowia po poważnych wypadkach, udarach i innych schorzeniach wymagających profesjonalnej rehabilitacji.

Akupunktura

Metoda ta polega na nakłuwaniu ciała igłami w odpowiednich punktach, reagujących za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te umieszczone są wzdłuż tzw. meridianów (kanałów energetycznych), wedle koncepcji wyrównywania potencjału energetycznego organizmu.

Akupunktura dzięki zdumiewającej skuteczności zyskała przychylność i respekt w społeczeństwach Zachodu. Jej efektywność potwierdza sporo badań naukowych.

Przykładowo bóle kręgosłupa czy stawów zmniejszają się już po 3 – 5 zabiegach. Najlepszą i najbardziej popularną jest seria 10 zabiegów.

Drogi oddechowe:  zapalenie zatok bocznych nosa,, zapalenie nosa, zapalenie migdałków podniebiennych, choroba Meniere'a, choroba przeziębienie, zapalenie oskrzeli, dychawica oskrzelowa.

Choroby oczu: zapalenie spojówek, zaćma bez powikłań, jaskra, zanik nerwy wzrokowego.

Choroby jamy ustnej: zapalenie dziąseł, parodontoza, ostre i przewlekłe zapalenie gardła , bóle poekstrakcyjne zębów.

Choroby układu krążenia: choroba wieńcowa, choroba nadciśnieniowa.

Choroby żołądka i jelit: skurcze przełyku i wpustu, ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, nadkwaśny nieżyt żołądka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, biegunka bakteryjna, zaparcia, niedrożność porażenna jelit, stan po wirusowym zapaleniu wątroby.

Choroby neurologiczne i ortopedyczne: bóle głowy, migrena, neuralgia nerwu trójdzielnego, porażenie obwodowe nerwu twarzowego (do trzech miesięcy od początku trwania choroby), niedowłady po udarach mózgu, neuropatie obwodowe, neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego,  moczenie nocne, neuralgia międzyżebrowa, kręcz karku, łokieć tenisisty, zespół bolesnego barku, rwa kulszowa, reumatoidalne zapalenie stawów, kurcz pisarski.

Położnictwo i ginekologia: nieregularne krwawienia miesięczne, bolesne miesiączki, zespól napięcia przedmiesiączkowgo, endometrioza - leczenie wspomagające, objawy zespołu klimakterycznego, osteoporoza, przewlekłe stany zapalne narządu rodnego (PID), zespól klimakteryczny, przedłużający się poród, wymioty ciężarnych, brak pokarmu po porodzie, obniżenie narządu rodnego, wspomagająco w porodzie przedwczesnym, niepłodność.

Urologia: przerost gruczołu krokowego (początkowa faza), nietrzymanie moczu (początkowa faza), przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek, kamica nerkowa.

Zaburzenia czynnościowe: układu sercowo-naczyniowego (choroba nadciśnieniowa I i II stopnia, skurcz naczyniowy), nerwice wegetatywne z zaburzeniami czynnościowymi, nerwice histeryczne, napadowe bóle głowy pochodzenia naczyniowego.

Medycyna sportowa: urazy sportowe (naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów, dystorsje), trema przedstartowa.

Terapia manualna

Terapia manualna jest najbardziej efektywną metodą rehabilitacji, która pozytywnie wpływa na poprawę ruchomości w stawach i na zmniejszenie, a nawet zniwelowanie dolegliwości bólowych.  Poprzez bezpośrednią lub pośrednią pracę na stawach, kościach, nerwach, czy powięzi staramy się przywrócić pacjentom utraconą w wyniku np. złamań, wypadków, kontuzji, czy przeciążeń sprawność. Idealnie sprawdza się w bólach kręgosłupa, ograniczeniach zakresu ruchu w stawach, drętwieniach kończyn, wadach postawy, problemach zwyrodnieniowych.

W myśl zasady, że terapię dobiera się indywidualnie do pacjenta, każdy może korzystać z tego typu zabiegów niezależnie od wieku ani stanu zdrowia. W trakcie pierwszej wizyty uzyskają państwo pełne informacje o przebiegu rehabilitacji i jej możliwościach.

Jeżeli nie wiesz z jakich zabiegów skorzystać, zapraszamy na konsultację fizjoterapeutyczną aby ustalić indywidualną ścieżkę leczenia i dobrać odpowiednie zabiegi.

Masaże

Idealną metodą na ból kręgosłupa jest masaż kręgosłupa. Jest to także doskonała forma relaksu i odpoczynku dla ciała. Masaż relaksacyjny pomaga się odprężyć, rozluźnia mięśnie, uspokaja. Masaż leczniczy ma podobne działanie, ale przede wszystkim stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób, zwłaszcza ortopedycznych.

W naszej ofercie znajdują się także masaże odcinkowe kręgosłupa, polecane osobom,  które cierpią na ból pleców w jednym miejscu.

Fizykoterapia

Fizykoterapia działa na  zasadzie zjawisk fizycznych -  światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niską temperaturę - do pobudzenia procesów biologicznych w tkankach. Likwiduje ból, obrzęki, wysięki i stany zapalne, stymulować lub łagodzić i goić. Dlatego jest często stosowana po urazach.

Laseroterapia - należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych. Podczas zabiegu naświetlane są punkty na naszym ciele emitując na gołą skórę wiązkę światła o małej mocy  i różnej długości fali. Niektórzy odczuwają przy tym ciepło.

Pole magnetyczne - chora część ciała musi się znaleźć w środku obudowy. Jest to pętla z cewką generującą pole magnetyczne o niskich częstotliwościach. Zabieg jest niewyczuwalny, trwa od 15 minut do godziny. Nie trzeba się rozbierać, ale ubranie nie może mieć metalowych klamer, suwaków itp.

Interdyn - kable podłączone do aparatu są zakończone elektrodami. Mocuje się je parami, tak by dwie fale elektryczne, rosnąc i malejąc, nakładały się na siebie, czyli interferowały. Odczuwalne jest łaskotanie.

Galwanizacja (diadynamic) - stymuluje mięśnie, łagodzi ból. Pomaga w chorobach nerwów obwodowych, a także przy dolegliwościach reumatycznych. Może pobudzać albo obniżać napięcie nerwowe. Prądu galwanicznego nie wolno stosować przy uszkodzeniach skóry, bo drażni tkanki.

Jonoforeza - wykorzystuje prąd galwaniczny, by wprowadzić do tkanek środek o działaniu przeciwbólowym lub przeciwzapalnym, a także np. zmiękczającym blizny. Jedna z elektrod jest nasączona lekiem - substancją złożoną z jonów o tym samym potencjale elektrycznym. Z drugiej strony przykłada się elektrodę przyciągającą te jony i wtedy lekarstwo się wchłania.

Cennik prywatnej rehabilitacji

ZabiegCzas trwaniaCena
Masaż całego ciała60 min80 zł
Masaż kręgosłupa całościowy40 min60 zł
Masaż częściowy ciała15 min20 zł
Diadynamik15 min7 zł
Galwanizacja20 min7 zł
Jonoforeza20 min7 zł
Prądy Traberta20 min7 zł
Prądy Tens-7 zł
Prądy Kotsa20 min7 zł
Elektrostymulacja20 min12 zł
Ultradźwięki miejscowe-10 zł
Fonoforeza-8 zł
Lampa Biotron-8 zł
Ciepłolecznictwo (lampa)-6 zł
Laseroterapia-8 zł
Magnetronik-10 zł
Terapia indywidualna z pacjentem30 min40 zł
Terapia manualna30 min / 1 godz30 zł / 60 zł
Terapia Bobath30 min40 zł
KinezjotapingJedna aplikacja (okolica ciała)15 zł
Konsultacja fizjoterapeutyczna30 min30 zł

Umów się już dziś na wizytę !

Skorzystaj z elektronicznego formularza aby umówić się na zabiegi...