Dzienny Oddział psychiatryczny Rehabilitacyjny

NFZ Świadczenie realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Idea MED SP. Z o.o.
Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny

Łężkowice 115
32-015 Kłaj
telefon: 12 36 24 104
mail: poczta@ideamed.eu

Jak dojadę?

Kto może być zakwalifikowany do Dziennego Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny?

Dzienny Oddział skierowany jest do osób dorosłych, od 18 roku życia. Na oddziale mogą przebywać osoby  z zaburzeniami psychicznymi, cierpiące na demencję, Alzhaimera, zaburzenia nastroju, w trakcie procesu otępiennego.

Jak zakwalifikować się do świadczenia?

Aby dostać się na Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny, wymagane jest elektroniczne skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty.

Miejsce udzielania świadczeń:

Dzienny Oddział znajduje się pod adresem:  Łężkowice 115, 32-015 Kłaj.

Opieka nad pacjentem Dziennego Oddziału Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego

Zajęcia na oddziale odbywają się od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. Realizowane są w grupach do 8 osób. Można skorzystać z konsultacji indywidualnych z psychologiem, psychiatrą, pielęgniarką. Na zajęciach gupowych realizowane są różne formy terapii zajęciowej, m.in.: trening kulinarny, ergoterapia, socjoterapia, arteterapia, relaksacja, muzykoterapia, ludoterapia, biblioterapia, gimnastyka, promocja zdrowia, filmoterapia, treningi pamięci i koncentracji, terapia psychologiczna. W cieplejszych miesiącach dla pacjentów organizowane są także niedalekie wycieczki, grille w obrębie ośrodka.

W trakcie zajęć przewidziane są dwie przerwy- jedna na posiłek/śniadanie, druga na kawę/herbatę i ciastko. Po zajęciach wydawane są leki zlecone przez lekarza psychiatrę.

Pobyt na Oddziale trwa do 80 dni.